چرم طبیعی را چگونه تشخیص بدهیم؟

ساخت چرم طبیعی:

اگر می خواهید بدانید که چرم طبیعی چگونه به وجود می آید ، باید بگوییم که پوست خام حیواناتی چون گاو ، بز ، اسب و … پس از دباغی به چرم طبیعی تبدیل می شوند . به زبان ساده ، دباغی کردن پوست حیوانات به کاری گفته می شود ، که طی یک مراحلی پوست فاسد شدنی حیوانات را در مواد شیمیایی مختلفی خیس می کنند. تا دوام و ماندگاری آن را بالا ببرند.
در نتیجه این پوست فسادپذیر به یک ماده طبیعی منعطف و دائمی ، که همان چرم طبیعی است و کاربردهای مختلفی در زندگی روزمره ما انسان ها دارد تبدیل می شود.

ساخت چرم طبیعی

// برای دیدن کارخانه تولید چرم طبیعی کلیک کنید.//

دسته بندی چرم:

چرم را از لحاظ نوع استحکام و کیفیت می توانیم به دو دسته طبیعی و مصنوعی تبدیل کنیم:
همانطور که گفتیم چرم طبیعی از پوست خام جانوران به وجود می آید. و دارای ارزش و دوام بالاتری نسبت به چرم مصنوعی دارد.

چرم طبیعی:چرم طبیعی

 

چرم مصنوعی:چرم مصنوعی

تفاوت چرم طبیعی با چرم مصنوعی:

اگر بخواهید چرم طبیعی را از چرم مصنوعی تشخیص بدهید ، باید بگوییم که ممکن است در برخی موارد این تشخیص سخت باشد. ولی اگر زیرکانه به این موضوع پی ببرید ، باید بدانید که چرم طبیعی از لحاظ قیمت بسیار گرانتر از چرم مصنوعی است.
و حتی باید این نکته را مد نظر داشته باشیم ، که برخی از کالاهایی که به وسیله چرم طبیعی تولید می شوند ، معمولا دارای مشخصات و شناسنامه می باشند. که تمامی این اطلاعات مربوط به محصول در آن گنجانده شده است.

شناخت چرم طبیعی از طریق بو کردن:

یکی از راه های تشخیص چرم طبیعی از مصنوعی بوییدن آن چرم است. خوب دقت کنید که چرم طبیعی دارای بوی ثابت و خاصی است. که هرگز نمی توان آن را شبیه سازی کرد.
و حتی شما برای تشخیص چرم طبیعی ، می توانید آن را لمس کنید و به منعطف بودن و نرمی آن پی ببرید.

تفاوت بافت چرم طبیعی با مصنوعی:

راه دیگر تشخیص چرم دقت کردن در نوع بافت آن است. اگر شما برخی از محصولات چرمی طبیعی و مصنوعی را در اختیار داشته باشید. با نگاه کردن به قسمت های برش خورده آن ها در می یابید که ، در چرم مصنوعی نشانه ای از حالت های پلاستیکی به چشم می خورد. که در چرم طبیعی مشاهده نمی کنید.
و اینکه پوشش پشت چرم را ببینید. زیرا که پشت چرم های طبیعی ، از پوشش حالت پرزی تشکیل شده است. در صورتی که چرم های مصنوعی از پوششی با نخ های رشته ای و توری تولید شده اند.

تفاوت بافت چرم طبیعی با مصنوعی
// برای دیدن محصولات با چرم طبیعی کلیک کنید.//

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *