محصولات چرم دست دوز و حمایت همه جانبه جهت رونق تولید آن

استفاده از محصولات چرم دست دوز در گذشته و حال:

در طول تاریخ انسان ها در موارد زیادی از چرم استفاده می کردند . چون که به راحتی در دسترس بوده است . در قدیم محصولاتی که از چرم درست می کردند ، فقط در زمینه پوشاک و یا کفش بوده است و یا حتی در تجهیزات نظامی استفاده فراوان میکردند .
اما با گذشت زمان و پیشرفت علم و دانش و تکنولوژی ، کم کم انسان ها توانستند محصولات چرم دست دوز مختلفی را ابداع کنند . و در تهیه وسایل ضروری و تزئینی از این ماده سودمند استفاده می کردند .
استفاده از محصولات چرم دست دوز در گذشته و حال
کیف رودوشی زنانه بند کوتاه چرم گاو طرح صاف قهوه ای عسلی
// جهت اطلاعات بیشتر کلیک کنید.//

آثار ایرانی در موزه های دنیا:

سرزمین کهنسال ایران همواره مورد توجه ویژه پژوهشگران خارجی در سراسر دنیا بوده است . چرا که از فرهنگ و تمدن غنی و تاریخی درخشانی برخوردار بوده است . شما اگر دقت کنید در می یابید که در فضاهای فرهنگی موزه های جهان ، همواره بخش مهمی را به نمایش آثار و فرهنگ تاریخی ایران اختصاص داده اند .
در حال حاضر توانمندی هنرمندان ایرانی ، در تولید صنایع دستی و محصولات چرم دست دوز بر هیچ کسی پوشیده نیست .
آثار ایرانی در موزه های دنیا

ابزار کار تولید محصولات چرم دست دوز:

برخی از ابزار کار تولید محصولات چرم دست دوز عبارت اند از :

سمبه (برای سوراخ کردن و نقش انداختن)

پرگار ، گونیا، خطکش (برای اندازه گیری)

قلاب (برای  دوخت و دوز)

کاتر (برای برش)

درفش (برای سوراخ کردن)

مشته (برای کوبیدن)
ابزار کار تولید محصولات چرم دست دوز

حمایت نهاد های دولتی جهت رونق بازار کار:

همیشه تهیه مواد اولیه با کیفیت و ارزان قیمت ، یکی از چالش های بسیار مهم کسانی بوده است ، که در کار تولید محصولات چرمی دست دوز فعالیت می کنند .
اگر همه نهادهای دولتی و صنایع دستی و حتی سازمان فنی و حرفه ای دست یاری بدهند ، و در راستای رفع این مشکلات حمایت همه جانبه به عمل آورند ، به جد می توان بازار خیلی خوبی را ، در حوزه صنایع دستی و تولید محصولات چرم دست دوز ایجاد کرد .
و اگر این مهم اتفاق بیفتد ، و بازار فروش محصولات چرم فراهم بشود ، بدون شک یکی از پر درآمد تزین و بهترین مشاغل خانگی در سطح کل  کشور به وجود می آید . و حتی ما می توانیم به صورت نمایشگاه های فصلی و تخصصی محصولات چرمی دست دوز ، این امکان را فراهم کنیم که تولیدکنندگان ، محصولات چرمی دست دوز خود را برای معرفی و فروش در اختیار عموم قرار بدهند .
و این را هم یادآور کنیم ، که ارزش افزوده تولید و فروش محصولات دست دوز چرمی ، گاهی اوقات تا ۱۰۰% هم می رسد . و حتی می توان از طریق دنیای مجازی و فروشگاه های اینترنتی محصولات چرمی ، نسبت به فروش بهتر و هدفمند اینگونه صنایع دستی اقدام کرد .
کارگاه صنایع چرم ترمه شوشتر

چند نکته جهت پیشرفت تولید محصولات چرم دست دوز:

پیشنهاد ما به شما  این است ، که اگر می خواهید در شغل محصولات چرمی دست دوز موفق بشوید ، باید برخی نکات کوچک و ساده را رعایت کنید . تا بتوانید رضایت مشتری را جلب  کنید .
چرم مرغوب:
اولین نکته که باید رعایت کنید استفاده از چرم مرغوب است . وقتی یک محصول از چرم با کیفتی ساخته شود ، ناخودآگاه مشتری را به سمت خود می کشاند .
دوخت:
دوخت یک محصول اگر حرفه ای انجام شود ، زیبایی و دوام آن محصول را چند برابر می کند .
ریزه کاری:
گاهی اوقات به هنگام ساخت یک محصول چرمی ، باید حتی به ریزه کاری های هنگام تولید توجه ویژه شود . زیرا ممکن است شما به یک مشتری برخورد کنید که در شناخت محصولات چرمی دست دوز آگاهی لازم را دارد . پس باید همه مشتری های خودتان را در این سطح فرض کنید .
قیمت مناسب:
قیمت گذاری محصولات چرمی باید طوری باشد ، که از لحاظ نوع چرم ، نوع یراق ، نوع دوخت و تعداد لایه هایی که برای ساخت محصول به کار گرفته شده است ، همخوانی داشته باشد .
و هر محصول را با توجه به ویژگی هایی که دارد ، قیمت گذاری کنید . تا بتوانید به فروش مطلوب خود در این شغل دست یابید .
سلیقه:
شما اگر تولید کننده محصولات چرمی دست دوز هستید ، پس باید خلاقیت و سلیقه بسیار بالایی داشته باشید . تا بتوانید محصولاتی را تولید کنید که از نظر طرح و دوخت ، نمونه آن در بازار نباشد . و از این طریق مشتری بیشتری به سمت کار خودتان جذب کنید .
کیف رودوشی فانتزی درب حکاکی چرم گاو طرح فلوتر مشکی
// جهت دیدن محصولات فروشگاه کلیک کنید.//

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *